KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16274159
nr 1627 4159
Boris Ottenberg
(1891-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1938, landskap. Olja på pannå, 19x27 cm, yttermått inklusive ram: 33x42 cm
Boris Ottenberg, svensk målare född 1891, död 1946.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 10 juni 2024
kl 20:50:37
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
1.400 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)